New 280W 20V 14A AC Charger Fit for ASUS ROG G703GX-EV017FR,G703GS-WS71,G703GI,ADP-280BB B Laptop Power Supply Adapter Cord
🔥 28 sold in past months!
9,999.00 Incl GST : 4,999.00 Incl GST
-50%
1 review
Add to Cart
Original Asus 280w Adapter
🎁 New Year Offer: Flat 10% Discount on all products. Click "Add to Cart" to get discount.
🛍️ Easy Returns: 7 to 15 days returns on all products. (check the return policy )
  • POWER SPECS:AC input:100 – 240V / 50-60Hz 3.2A output:20V/14A Power : 280W DC Plug Size :4.5mm*3.0mm/ 6.0 mmx3.7mm / 7.4mm*5.0mm
  • COMPATIBLE MODELS: ROG G703GX-EV017FR,G703GS-WS71,G703GI,ADP-280BB B
  • Here’s What You Get: 1 x power adapter, 1 x high-quality AC cable
  • Warranty: 12 months hassle free onsite warranty support and 30 days moneyback guarantee*.
  • NOTE:- Please Select the Pin size of your Adapter from the given option Menu.
  • if you need any help you can contact 0261-3510304
Customers also bought
buy with confidence
Original Asus 280w Adapter
The Perfect Power Companion for Your ASUS Rogs Gaming Laptop
  • Provides 20v 14a power output
  • Offers reliable power for dependable performance
Original ASUS 280W 20V 14A AC/DC Adapter for ASUS ROG G703GX-EV017FR,ADP-280BB B