New 13.3inch N133HSE-EB3 for Dell inspiron 13 7000 7352 7353 7347 7348 7359 LCD Screen + Touch Panel Digitizer
🔥 12 sold in past months!
-25%
🎁 New Year Offer: Flat 10% Discount on all products. Click "Add to Cart" to get discount.
🛍️ Easy Returns: 7 to 15 days returns on all products. (check the return policy )
Add to Cart
New 13.3inch N133HSE-EB3 for Dell inspiron 13 7000 7347 7348 Touch LCD Screen + Touch Panel Digitizer
  • Compatible Model: for DELL Inspiron 13 7347 7348 7359 7352 7353) ?Warranty: 3 months?Resolution: 1920×1080 (Compatible with 1366×768) ?Size: 13.3 inches?LCD Connector: EDP 30pins?Backlight: LED LCD
  • Please enter the Service Tag (S/N) at this URL to check the model of the laptop:?
Customers also bought
Perfect Screen? for Dell inspiron 13 7000 7352 7353 7347 7348 7359 laptop
Screen Digitizer for Dell inspiron 13 7000 7352 7353 7347 7348 7359 series laptop?
High Quality screen for Dell inspiron 13 7000 7352 7353 7347 7348 7359 Series laptop
Kindly check your original screen connector size. It has 30 pin video connector. Best in class resolution.
  • Dell inspiron 13 7000
  • Dell inspiron 13 7352
Additional information
Weight 1.5 kg
Dimensions 45 × 27 × 7 cm
Reviews
There are no reviews yet
Add a review
You must be logged in to post a review Log In
Q & A
Ask a question
New 13.3inch N133HSE-EB3 for Dell inspiron 13 7000 7352 7353 7347 7348 7359  LCD Screen + Touch Panel Digitizer New 13.3inch N133HSE-EB3 for Dell inspiron 13 7000 7352 7353 7347 7348 7359 LCD Screen + Touch Panel Digitizer