Asus Laptop A20-100P1A 100W Charger Type-C AC- Adapter ( 100-240V)
🔥 87 sold in past months!
-36%
2 reviews
🎁 New Year Offer: Flat 10% Discount on all products. Click "Add to Cart" to get discount.
🛍️ Easy Returns: 7 to 15 days returns on all products. (check the return policy )
Add to Cart
100w charger,asus type-c charger 100w, rog 100w usb-c adapter, 100 watt type c charger for laptop
  • Name: Asus Laptop A20-100P1A 100W Charger (AC Adapter)
  • Warranty: 6 Month |Pin: Type-C |Input: 100-240~50-60Hz, 1.6A |Output: 5.0V
  • Asus Adapter Models:  A20-100P1A, AC100-00
  • If you have any confusion regarding the adapter. you can call us
Customers also bought
Additional information
Brand
Color
Model
ProductTypeName
Warranty
2 reviews for Asus Laptop A20-100P1A 100W Charger Type-C AC- Adapter ( 100-240V)
Based on 2 reviews
5 star
50
50%
4 star
50%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%
1-2 of 2 reviews
  1. Avatar of SOMENDRA KUMAR
    Very good
  2. Avatar of Nayanmani Das
    Verified reviewVerified review - view originalExternal link
    This charger is not original though work as good as original
Add a review
You must be logged in to post a review Log In
Q & A
Ask a question
Asus Laptop A20-100P1A 100W Charger Type-C AC- Adapter ( 100-240V) Asus Laptop A20-100P1A 100W Charger Type-C AC- Adapter ( 100-240V)