LCD Screen and Digitizer Full Assembly for Microsoft Surface Pro 5 1796 LP123WQ1(SP)(A2) 12.3 inch (Delivery 12-15 Days)
🔥 1 sold in past months!
-7%
Out of stock
Customers also bought
Before Installation Notes
1. Tips 1: Test before installation
Ensure you wear eye protection and use caution not to cut your finger with the glass splinters.
2. Tips 2: Simulates testing
3. Tips 3: Do not over-bend cable
Please make sure LCD cable Do not over-bend. Over 90 degrees bent will cause black display.
About the product
1. Replacement LCD Screen + Touch Screen Digitizer Assembly for Microsoft Surface Pro 5 1796 LP123WQ1(SP)(A2) 12.3 inch.
2. Replace your broken or unusable item with a new one.
3. Make your device look more refreshing than ever.
4. Completely fit and work.
5. Each item has been checked and in good condition before shipping.
Specification:
General
Types LCD Screen + Touch Screen Digitizer Assembly
Material Glass, Plastic
Package Weight
One Package Weight 0.57kgs / 1.26lb
One Package Size 33cm * 24cm * 2cm / 12.99inch * 9.45inch * 0.79inch
Qty per Carton 50
Carton Weight 27.80kgs / 61.29lb
Carton Size 52cm * 50cm * 35cm / 20.47inch * 19.69inch * 13.78inch
Loading Container 20GP: 293 cartons * 50 pcs = 14650 pcs
40HQ: 680 cartons * 50 pcs = 34000 pcs
Additional information
Weight 0.572 kg
Dimensions 33 × 24 × 2 cm
Model
For Microsoft Surface Laptop Go 1943 12.5inch, For Microsoft Surface Laptop Studio 1964, For Microsoft Surface Pro 9 2022, For Microsoft Surface Pro 8 12.3 inch, For Microsoft Surface Pro 7 Plus, For Microsoft Surface Book 3, For Microsoft surface Pro 7, For Microsoft Surface Book 2, For Microsoft Surface book 1703, For Microsoft Surface Pro 6, For Microsoft Surface Pro 5, For Microsoft Surface 3, For Microsoft Surface Pro 2, For Microsoft Lumia 650 Frame, For Microsoft Surface Book 3 15 inch, For Microsoft Surface Book 3 13.5 inch, For Microsoft Surface Go 2 10.5 inch, For Microsoft Surface Pro X, For Microsoft Surface Laptop 3 15 inch, For Microsoft Surface Laptop 3 13.5 inch, For Microsoft Surface Laptop 13.5 inch, For Microsoft Surface Book 2 15 inch, For Microsoft Microsoft Surface go, For MicroSoft Lumia 535, For Microsoft Surface Pro 4 v1.0, For Microsoft Surface Pro 3
Reviews
There are no reviews yet
Add a review
You must be logged in to post a review Log In
Q & A
Ask a question
LCD Screen and Digitizer Full Assembly for Microsoft Surface Pro 5 1796 LP123WQ1(SP)(A2) 12.3 inch (Delivery 12-15 Days) LCD Screen and Digitizer Full Assembly for Microsoft Surface Pro 5 1796 LP123WQ1(SP)(A2) 12.3 inch (Delivery 12-15 Days)